وبلاگ

توربوشارژ چطور کار میکند؟ادامه مطلب

مکانیزم توربو در حقیقت فشرده کردن هوا برای احتراق قوی‌تر پیشرانه است. با افزایش حجم هوا یا همان اکسیژن در داخل سیلندر، بعد از جرقه‌زنی شمع انفجار قوی‌تری رخ می‌دهد که باعث بالا رفتن توان پیشرانه می‌شود.

انواع توربو شارژرادامه مطلب

۱. توربو شارژر حلزونی ساده

۲. توربو شارژر حلزونی با افزاینده‌ی سرعت

۳. توربو شارژر ضربانی

 

مزایا و معایب توربو شارژر و سوپرشارژر چیست؟ادامه مطلب

سوپرشارژ و توربوشارژ هر کدام معایب و محاسن مخصوص به خود را دارند و خودروساز با بررسی این موارد نوع سوپرشارژ یا توربوشارژ را انتخاب میکند.

قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شدادامه مطلب

محصولات خودرو به طور متوسط ۱۰ درصد و محصولات ایران خودرو و سایپا به طور متوسط ۲۳ درصد افزایش قیمت دارند.

قیمت خودرو K132 در بازار چقدر می‌شود؟ادامه مطلب

یک فعال بازار خودرو می‌گوید: به نظر می‌رسد قیمت کارخانه‌ای خودرو K132 حدود ۱۰۰ میلیون تومان باشد اما چنانچه قرار باشد این خودرو به بازار عرضه شود مطمئنا قیمت آن به بالای ۲۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

رئیس سابق هیئت تحقیق و تفحص صنعت خودرو : قیمت خودرو ساختگی استادامه مطلب

علی علیلو گفت: فاصله قیمت کارخانه و قیمت بازار خودرو ساختگی است و خودروساز هنوز به قدری از اصلاح سایت فروش عاجز است که مردم عادی نمی‌توانند به سایت ورود کنند و بعد از یک ربع هم اعلام می‌کنند که همه ماشین‌ها فروخته شد درصورتی که همین موجب عطش شدید در بازار خودرو می‌شود.

میل سوپاپادامه مطلب

این قطعه با یک نام دیگر به نام میل بادامک شناخته می‌شود. نام میل بادامک به وجود بادامک‌های موجود روی این قطعه بر روی این قطعه گذاشته شده‌است. وظیفه اصلی میل سوپاپ یا بادام، باز و بسته کردن سوپاپ‌های ورودی و خروجی است.

کالیپر ترمزادامه مطلب

کالیپر ترمز مهمترین قطعه‌ی سیستم ترمز خودرو است. کالیپر در هنگام ترمزگیری لنت‌های ترمز را به روی دیسک فشار داده و بدین ترتیب سبب کاهش سرعت و متوقف شدن خودرو می‌شود. بروز اشکال در کالیپر ترمز می‌تواند باعث سایش لنت‌ها شود. در بدترین حالت نیز ممکن است که روغن ترمز از کالیپر نشت کند، وجود نشتی در سیستم ترمز بسیار خطرناک است و می تواند سیستم ترمز خودرو را کاملا از کار بیاندازد. 

دیسک چرخادامه مطلب

دیسک ترمز دیگر قطعه‌ی حیاتی و مهم سیستم ترمز خودرو است. دیسک ترمز به همراه با چرخ‌های خودرو در حال گردش است و در هنگام ترمزگیری، از طریق اصطکاک بین لنت و دیسک خودرو متوقف می شود. در هنگام ترمز گیری، دیسک ضمن اینکه تحت فشار اصطکاکی بسیار زیادی قرار دارد افزایش دمای زیادی را نیز تجربه می‌کند.

کیا تلوراید خودروی سال 2020 شدادامه مطلب

به گزارش مجله خودرو، بر اساس انتخاب هیئتی ۸۰ نفره از داوران، خبرنگاران و کارشناسان فعال در حوزه صنعت خودروسازی، کیا تلوراید (Kia Telluride) موفق شد با پشت سر گذاشتن و کنار زدن رقبای قدرتمند خود، عنوان خودروی سال ۲۰۲۰ میلادی را به خود اختصاص دهد.

این کارشناسان همچنین علاوه بر اختصاص دادن عنوان خودروی سال به کیا تلوراید، ایمنی و نسبت امکانات به قیمت مقرون به صرفه این محصول را نیز مورد ستایش قرار دادند.

یونیت کنترل سیستم ABSادامه مطلب

سیستم ABS مخفف سیستم ضد بلوکه‌ی ترمز و گاها سیستم ضد قفل ترمز نیز نامیده می‌شود. وظیفه‌ی این سیستم جلوگیری از قفل شدن چرخ‌ها هنگام ترمز گیری است تا بدین ترتیب پایداری بیشتری به اتومبیل داده و امنیت و ثبات خودرو را در هنگام ترمزگیری تامین کند.

کمپرسور کولرادامه مطلب

کمپرسور کولر مهمترین قطعه از سیستم تهویه مطبوع می باشد.

دینامادامه مطلب

وظیفه اصلی دینام شارژ کردن باطری میباشد.

پلوسادامه مطلب

پلوس که نام اصلی آن Axle Shaft است وظیفه‌ی انتقال نیرو از دیفرانسیل به چرخ را دارد.

تفاوت دیفرانسیل جلو با دیفرانسیل عقبادامه مطلب

در این گفتار به تفاوت دیفرانسیال جلو و عقب پرداخته و معایب و محاسن آنها را بررسی می کنیم.

قطعات اصلی و تقلبی را چگونه تشخیص دهیمادامه مطلب

با وجود اهمیت کیفیت قطعه و لوازم یدکی خودرو، وجود قطعات تقلبی و غیر استاندارد در بازار قطعه کشور باعث شده است که برخی مصرف کنندگان به دلایل مختلف و بدون توجه به عواقب عمل خود به سراغ خرید این گونه قطعات بروند. در واقع وجود رقابت ناسالم از طریق عرضه کالای با کیفیت پایین،